contestada

Given the following information, choose the brand that is the better buy. Brand a: $1. 25 for 10 ounces brand b: $1. 47 for 12 ounces brand c: $1. 68 for 14 ounces brand d: $1. 84 for 16 ounces a. Brand a b. Brand b c. Brand c d. Brand d please select the best answer from the choices provided a b c d.