kchaconleonor972 kchaconleonor972 14-12-2022 Mathematics contestada An ice cream shoppe makes $15 for every 4 milkshakes they sell. If they made $71.25 in one hour on milkshakes, how many did they sell ? 15/4 = 71.25/ X