sarah8529 sarah8529 14-12-2022 Mathematics contestada Suppose you invest $1400 in equipment to put pictures on T-shirts. You buy each T-shirt for $5. After you have placed the picture on the T-shirt, you can sell it for $30. How many T-shirts must you sell to break even?