Ms. Sanders goes grocery shopping and buys 9 items. She spent a total of $45 on a combination of packages of cheese sticks and packages of waffles. One package of cheese sticks costs $4 and one package of waffles costs $7. Write and solve a system of equations to find the number of packages of cheese sticks and packages of waffles that she bought.