Brainlyisatopg Brainlyisatopg 14-12-2022 Mathematics contestada A 20 ounce box of cereal costs $3.20. A 12 ounce box of cereal costs $1.80. Which box of cereal is the better buy? answer choices A- 20 ounce box B- 12 ounce box