ailenn ailenn 14-11-2022 Mathematics contestada Rio went to Wal-mart and bought 1 pounds of Turkey for $5.50 What is the cost per pound of Turkey? Round your answer to the nearest CENT, if necessary. $4.75 $4.40 $5.00 $0.23