Addison and some friends are going to the movies. At the theater, they sell a bag of
popcorn for $5 and a drink for $4.25. How much would it cost if they bought 8 bags
of popcorn and 4 drinks? How much would it cost if they bought p bags of popcorn
and d drinks?
